Kumaş - Parça Kumaş Alınır - Spot Kumaş Alan - Parti Kumaş Alan - Kumaş Alanlar

Şifon Kumaş – Viskon Kumaş – Şifon Abiye

safakumasGenel0 Yorum28 Mayıs 2013

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Viskon genellikle çam, ladin, ya da baldıran ağaçlardan elde edilen pamuk linter veya odun hamuru yapılır. Pamuk linter çırçır işleminden sonra pamuk tohumu sarılmak kalıntı pamuk lifi olduğunu.== HER TÜRLÜ - STOK - PARTİ - KUMAŞ - İPLİK - GİYİM - ALINIR - 0536 336 43 43-

Talaş veya pamuk lifleri beyaz blotters benzeyen, selüloz saflaştırılmış yaprak yapmak için tedavi edilir. Selüloz, tabakalar, daha sonra alkali selüloz tabakalarının üretimi, sodyum hidroksit (kostik soda) ıslatılır. Ortaya çıkan madde selüloz kırıntıları olarak bilinen kabarık beyaz gevreği, tahıl kadar bozuldu. Bu kırıntıları kontrollü sıcaklık ve nem altında 2 ila 3 gün boyunca metal kaplarda yaşlı.

Sıvı karbon disülfid selüloz ksantat, açık turuncu renkli kırıntısı içine selüloz döner yaşlı kırıntıları eklenir. Selüloz ksantat renk ve kıvam olarak bal gibi görünen bir kalınlıkta viskoz çözeltisi içine çıkan, kostik soda, zayıf bir çözelti içinde eritilir. Viskon, yaş süzülür ve vakum filament kırmak için neden hava kabarcıklarını çıkarmak için tedavi edilir.== HER TÜRLÜ - SPOT - STOK - KUMAŞ - İPLİK - GİYSİ ALINIR - 0536 336 43 43 - Spot Kumaş Almak Bizim İşimiz-jpg

Viskon çözelti daha sonra saf yeniden üretilmiş selüloz lifleri üretmek için çözünür selüloz ksantat selüloz koagüle sülfürik asit içine bir iplik memeciği boyunca zorlanır. Elyaf üretilecek ise, büyük delikli bir iplik teli çekme gözünün büyük kullanılır. Filament lif imal ediliyorsa, o zaman daha küçük delikleri olan bir püskürtme memesi kullanılır.

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Bükme ekstrüzyon sonra, viskoz rayon liflerinin çeşitli yöntemlerden biri ile tel ya da bükülmüş elyaf iplik haline işlenir. Üç tür işleme-Pot yöntemleri veya Kutu İplik temelde vardır; Makara İplik ve Sürekli İplik.

Kap İplik, filamanlar gode çarkları bir dizi üzerinden geçerek pıhtılaştırma banyosundan çıkarıldı ve kontrollü bir gerilim altında üzerine gerilir. Bu germe filamanların çapı azalır ve boyut olarak onları daha düzgün hale getirir. Ayrıca filamentler daha güçlü olun. Filamentler daha sonra Topham Box kenarlarına sadık bir pasta gibi dizeleri ile sonuçlanan, Topham Box adlı bir hızla dönen silindirin içine konur. Kek çıkardıktan sonra, iyice yıkanmış, kalan kimyasal maddeler, koni veya bobinler ağartılmış, durulanır, kurutulmuş, ve yara kaldırmak için tedavi edilir.

Biriktirme İplik olarak, filamentler kılavuzları ve silindirler üzerinde pıhtılaştırma banyosundan çizilmiş olabilir ve delikli makaralar üzerinde yara. Bir yıkama solüsyonu koni veya bobinler sonra ağartılmış, durulanır, kurutulmuş, ve yara olan filamentler temizlemek veya skeins koymak için makaralar ‘deliklerden zorlanır.

Sürekli iplik, iplik teli çekme gözünün ikinci ekstrüzyon üzerine, filamentler, arıtılmış, bunlar yıkanır, silindirlerin bir dizi gode çarkları üzerinde kesintisiz bir süreç içinde gerçekleştirilebilir, ağartılmış, kurutuldu, bükülmüş, bitmiş ve istenen bobin üzerine sarılmıştır.

Tedavisinden sonra tekstil kimyasalları , çeşitli dokuma işlemleri üretmek için yapılmaktadır suni ipek dokumalar . Bu tür mono iplik, multifilament iplikler, gibi ipliklerin farklı çeşitleri, vb iplik kumaş, çok çeşitli imalat izin döndü. Rayon lifi iplik pamuklu kumaşlar, benzer kumaş yapmak için kullanılabilir keten kumaş veya yün kumaş . Rayon filament iplikler benzeyen kumaşlar yapabilirsiniz ipek kumaşlar

TÜM   KUMAŞ   ÇEŞİTLERİMİZ   İÇİN TIKLAYINIZ.

Etiketler: , , , , , , ,

Şifon Kumaş – Viskon Kumaş – Şifon Abiye Hakkında Yorum Yaz

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.

Kapitone Yatak Örtüleri

Kapitone Yatak Örtüleri

TÜM ...

safakumas0 Yorum12 Nisan 2015
Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

Kumaş Genel Dokuma Bilgileri

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kumaş – Kumaşçılar

Kumaş – Kumaşçılar

TÜM ...

safakumas0 Yorum26 Eylül 2012
Kapitone Yatak Örtüleri

Kapitone Yatak Örtüleri

TÜM ...

safakumas0 Yorum12 Nisan 2015
Kumaş Nereden Satın Alınır

Kumaş Nereden Satın Alınır

İlk...

safakumas0 Yorum10 Nisan 2015
Keten Elbise Nasıl Dikilir

Keten Elbise Nasıl Dikilir

Keten...

safakumas0 Yorum10 Nisan 2015

Son Yorumlar

  Kategoriler

  E-Bülten

  E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


  Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

  Stok Kumaş İplik Alınır

  Telefon: 0536 336 43 43

  Telefon: 0555 394 28 28

  Mail: info@stokkumasci.com